Biotehniška fakulteta Univerze v Ljubljani objavlja Razpis za oddajo predlogov za nagrado dr. Ane Mayer Kansky za odmevno doktorsko delo Univerze v Ljubljani za leto 2025. Na razpisu lahko kandidirajo doktorska dela, ki so bila na UL BF uspešno zaključena v obdobju od 1. januarja 2022 do 30. septembra 2024. Upošteva se datum uspešno opravljenega zagovora doktorske disertacije.

Ana Mayer Kansky je med letoma 1914 in 1918 na dunajski filozofski fakulteti študirala kemijo in fiziko, a je zaradi razpada Avstro-Ogrske študij nadaljevala v Ljubljani. Na univerzi je preučevala kemijo škroba in v letu 1920 kot prva oseba na univerzi prejela doktorski naziv.

nagrada ana

Utemeljene predloge za odmevna doktorska dela, pripravljene po merilih iz razpisa in z vsemi zahtevanimi prilogami lahko pošljete najkasneje do ponedeljka, 11. novembra 2024, na e-naslov: vesna.jesejanezic@bf.uni-lj.si.

Besedilo celotnega razpisa in priloge vam pošiljamo v spodnjih priponkah.

BF Razpis 2025-nagrada dr. Ane Mayer Kansky.pdf

Obrazec_za_kandidate_Kansky.docx