Oddelek:

74.998,88 €

Vodja projekta na BF:

Eler Klemen

Projekt sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz kmetijskega sklada za razvoj podeželja, izvaja se v okviru 6. JR za podukrep 16.2 – Podpora za pilotne projekte ter za razvoj novih proizvodov, praks, procesov in tehnologij.

Datum trajanja projekta:              14.12.2023 – 14.12.2024

Vrednost sofinanciranja:              74.998,88 €

Namen projekta:

Ozaveščanje članov partnerstva ter ožje in/ali širše javnosti o pomembnosti ohranjanja biotske pestrosti vrstno pestrih (ekstenzivnih) travnikov. Pridobivanje ključnega znanja in izkušenj na tematiko ekstenzivnih travnikov in načinov njihovega ohranjanja ter vpogled v izboljšano prakso pridobivanja semenskega materiala – vzpostavitev t.i. naravnih semenskih bank na mestu kmetijskega gospodarstva – kot tudi v same procese vzpostavitve ekstenzivnih trajnih travnikov, ki so ključnega pomena za ohranjanje rastlinskih vrst in revitalizacijo vrstno osiromašenih travniških ekosistemov.

Cilj projekta:

• Ohranjanje in povečanje biotske pestrosti
  • Oblikovanje ukrepov za spodbujanje obnove ekstenzivnih travišč
  • Ohranjanje travniških rastlinskih vrst, vključno z redkimi in ogroženimi
  • Vzpostavitev »naravne semenske banke« za ohranjanje genskega materiala travniških, rastlinskih vrst – izboljšana praksa za pridobivanje semenskega materiala
  • Razširjanje pridobljenega znanja in praks na izbrane ciljne skupine
  • Ozaveščanje o pomembnosti ohranjanja vrstne pestrosti rastlinskih vrst na travniških, površinah na kmetijskih gospodarstvih

.

Partnerstvo: