V sklopu štirih srečanj, vam bodo strokovnjaki iz Tehnološkega parka Ljubljana ter zunanji strokovnjaki s specializiranih področij ponudili ključna znanja in praktične napotke za gradnjo vašega podjetja. Program je zasnovan tako, da vam omogoča poglobljen vpogled v razvoj podjetniške ideje, hkrati pa ponuja dovolj prostora za praktično delo in izmenjavo idej.

Struktura srečanj:

  • Uvodno predavanje (90 min) – temeljna znanja in vpogledi v proces transformacije ideje v uspešno poslovno priložnost.
  • Interaktivna izmenjava mnenj (30 min) in odmor.
  • Drugi sklop predavanja ali ekipno delo (90 min)– delo na konkretnih vsebinah vaše ideje/projekta.
  • Zaključek in načrtovanje prihodnjih korakov (30 min)– povzetek ključnih ugotovitev in načrt za nadaljnji razvoj.

Lokacija: Tehnološki park Ljubljana.

Ciljna skupina:

HealthStart 1.0 je namenjen posameznikom z inovativnimi idejami na področju zdravstva, športa in biotehnologije, ki želijo te preoblikovati v podjetje, ter tistim, ki želijo sodelovati v startup okolju.
Vabljeni so tudi raziskovalci, zdravstveni delavci, študenti in podjetniki, ki želijo razvijati svoje projekte ali komercializirati raziskave, ter vsi, ki jih zanima podjetništvo v zdravstvu.


Udeleženci še niso prejemniki finančnih vzpodbud Podjetniškega sklada in njihov produkt še ni vstopil na trg.

HealthStart 1.0

 

VSEBINSKI PROGRAM

1. srečanje: Uvod v inovacije in podjetništvo na področju zdravja

Četrtek, 24. oktobra, 14:00 – 18.00

  • Predstavitev inovacijskega ekosistema v zdravstvu s pregledom slovenskega inovacijskega okolja – ključni akterji, mreže za podporo, mentorstvo in finančne priložnosti.
  • Uspešne zgodbe iz sektorjev medtech, digital health in wellbeing, ki so svoj razvoj začela v domačem okolju.
  • Definiranje kratkoročnih in dolgoročnih ciljev udeležencev, usklajeno z njihovimi podjetniškimi ambicijami.

Cilj srečanja: Udeleženci bodo pridobili vpogled v širši inovacijski ekosistem, spoznali uspešne prakse in začeli oblikovati svoj podjetniški načrt.

Delavnico vodi: Rebeka Žerovnik, vodja Digital Innovation Hub Healthwise na Tehnološkem parku Ljubljana.

2. srečanje: Oblikovanje idej, prototipiranje in testiranje

Četrtek, 7. november, 14:00 – 18.00

  • Razumevanje potreb in izzivov v zdravstvu: Identifikacija ključnih problemov, ki jih želimo reševati. Kako pravilno prepoznati in definirati izzive v zdravstvenem sektorju ter se osredotočiti na resnične potrebe uporabnikov?
  • Soustvarjanje rešitev in odprto inoviranje: Kako vključiti zdravstvene strokovnjake, paciente in druge deležnike v proces razvoja rešitve? Pristopi k sodelovanju (co-creation) in odprtemu inoviranju, ki prispevajo k boljši uporabniški izkušnji.
  • Prototipiranje in razvoj minimalno sprejemljivega produkta (MVP): Predstavitev tehnik prototipiranja ter razvoja MVP, s poudarkom na virih finančne in strokovne podpore, ki so na voljo za tovrstne projekte.

Cilj srečanja: Udeleženci bodo razvili sposobnosti za oblikovanje in validacijo svojih idej, spoznali metode soustvarjanja z deležniki ter pridobili vpogled v prototipiranje in izdelavo začetnih rešitev.

Delavnico vodi: Simon Rekanovič, specializant radiologije, strokovnjak na področju IT in digitalnega zdravja, podjetnik in ustanovitelj Viverius - Inštituta za razvoj Digitalnega zdravja. Kot mentor je sodeloval tudi v pospeševalniku Startupbootcamp Digital Health Berlin.

3. srečanje: Finančno načrtovanje in priprava na naložbe

Torek, 19. november, 14:00 – 18.00

  • Identifikacija in ocena stroškov ter prihodkov: Naučili se bomo kako pravilno ovrednotiti stroške razvoja, operativne stroške ter finančni potencial vaše inovacije.
  • Priprava osnovnega finančnega načrta, ki vključuje pregled denarnega toka, ključne kazalnike uspešnosti in načrt za vzdržnost poslovanja.
  • Spoznali bomo ključne regulative in pravni okviri, ki jih morate upoštevati pri vstopu na trg zdravstva, z osredotočenostjo na varnost pacientov in skladnost s predpisi.
  • Zbiranje kapitala in iskanje naložb: Kako pristopiti k iskanju finančnih virov za zdravstvene inovacije, od priprav na nastop pred investitorji do vzpostavljanja strateških partnerstev.

Cilj srečanja: Udeleženci bodo razvili osnovni finančni načrt za svoje projekte, se seznanili z regulativnimi zahtevami v zdravstvu in pridobili ključne napotke za iskanje naložb ter pripravo na predstavitev pred investitorji.

Delavnico vodita: Rebeka Žerovnik, vodja Digital Innovation Hub Healthwise na Tehnološkem parku Ljubljana.

Luka Ilić, finančni strokovnjak, zaposlen v Sandoz-u na področju združitev in prevzemov, ter ustanovitelj svetovalnega podjetja Connect2.

4. srečanje: Učinkovit marketing in komunikacija za inovacije

Sreda, 27. novembra, 14:00 – 18:00

  • Vpogled v globalne trende komunikacije na področju zdravja: Kako uspešno komunicirati inovacije v tem hitro spreminjajočem se okolju.
  • Razvijanje tržnih strategij: Kako oblikovati učinkovito marketinško strategijo za svojo rešitev? Ključni koraki pri pripravi tržnega načrta, prilagojenega specifičnim potrebam sektorja zdravja.
  • Identifikacija ustreznih kanalov in partnerjev: Priprava konkretnega marketinškega načrta, ki vključuje strateške odločitve glede kanalov in ciljnih občinstev.

Cilj srečanja: Udeleženci bodo pridobili vpogled v sodobne trende komuniciranja na področju zdravja, razvili marketinški načrt ter opredelili ustrezne kanale in partnerje za promocijo svojih rešitev.

Delavnico vodita: Tjaša Zajc, narodno priznana strokovnjakinja na področju digitalnega zdravja, specialistka za poslovni razvoj pri podjetju Better in zagovornica pacientov. Ustanoviteljica podcasta Faces of Digital health, moderatorka in gostja na mednarodnih konferencah.

Rok Koželj, strokovnjak s področja marketinga in poslovnega razvoja, več letni podjetniški mentor, direktor podjetja Optiprint in idejni vodja Inkubatorja GEA College.

_________________________________________________

Organizator si pridržuje pravico do spremembe vsebine programa, datuma ali lokacije dogodkov.

Celotno besedilo je na voljo tukaj: Program za idejnike na področju zdravja.docx