Danes, 16. oktobra 2024, smo na Biotehniški fakulteti Univerze v Ljubljani obeležili 20. obletnico študija biotehnologije, ki ga je pripravilo Biotehnološko študentsko društvo v sodelovanju s Kolegijem študija biotehnologije. V dvorani prof. dr. Janeza Hribarja so se zbrali profesorji, raziskovalci, študenti, alumni in gostje, da skupaj praznujejo dve desetletji izjemnih dosežkov na področju izobraževanja in raziskovanja.
Dekanja BF, prof. dr. Marina Pintar, je v svojem nagovoru poudarila, da "dvajset let predstavlja dolgo obdobje razvoja in prilagajanja študijskega programa, ki je ves čas sledil jasnemu cilju – ponuditi najboljše znanje, izkušnje in priložnosti študentom." Dodala je, da "je prav interdisciplinarnost temelj našega programa in ključno orodje za reševanje izzivov, s katerimi se srečujemo v sodobni družbi."
Zaključila je z mislijo, da "študenti biotehnologije niso zgolj študenti – so inovatorji in raziskovalci, ki s svojim delom že spreminjajo svet."
Prof. dr. Mojca Narat, namestnica vodje kolegija za biotehnologijo, je izpostavila, da se je biotehnologija kot področje raziskovanja na fakulteti začela razvijati že v 80. letih prejšnjega stoletja, študij, ki obstaja šele 20 let, pa je danes postal eden najuspešnejših na Univerzi v Ljubljani. Izrekla je posebno priznanje prof. dr. Petru Rasporju za njegovo vizionarsko idejo in prispevek k promociji biotehnologije kot znanstvenega področja.
Poudarila je še, da "vsakoletna omejitev vpisa na 50 mest kaže na velik interes za študij in privablja izjemno dobre študente, ki že v času zagovora magistrskih del uspešno najdejo zaposlitev."
Nej Bizjak iz Biotehnološkega študentskega društva in eden od glavnih organizatorjev slovesnosti je ob tej priložnosti študente pozval k proaktivnosti in se obenem zahvalim vsem, ki so omogočili izpeljavo tega dogodka.
Slovesnost, obogatena s številnimi zanimivimi predavanji in srečelovom, je priložnost za priznanje vsem, ki so v preteklih dveh desetletjih prispevali k uspehu programa, in za razmislek o prihodnjih izzivih, ki čakajo prihodnje generacije biotehnologov.