Zasl. prof. dr. Lidija Zadnik Stirn je na mednarodni konferenci Združenja evropskih društev za operacijske raziskave (EURO) prejela priznanje EURO Distinguished Service Award (EDSA) za življenjsko delo v evropski skupnosti in stroki operacijskih raziskav. Nagrada EURO EDSA je najvišje priznanje združenja za izjemne zasluge za delovanje znotraj skupnosti raziskovalcev, ki se ukvarjajo z operacijskimi raziskavami.

EDSA2024_LZS

Prof. dr. Zadnik Stirn je upokojena zaslužna profesorica Biotehniške fakultete Univerze v Ljubljani. Na Oddelku za gozdarstvo in obnovljive gozdne vire Biotehniške fakultete je predavala matematiko, kvantitativne metode in operacijske raziskave. V letih 2010-2012 je bila prodekanja Oddelka, še danes pa aktivno sodeluje v različnih domačih in mednarodnih organizacijah. Pri svojem delu se osredotoča na razvoj optimizacijskih modelov za gospodarjenje z gozdovi, okoljskih odločitvenih modelov, dinamičnega, skupinskega in večkriterijskega odločanja, vrednotenja ekosistemskih storitev gozdov in tematikam s področja upravljavske ekonomike. Njena bibliografija šteje več kot 630 del, od tega 45 znanstvenih člankov!

Za prejeto priznanje zasl. prof. dr. Zadnik Stirn iskreno čestitamo!