Vabljeni na otvoritev razstave: Zvočni sprehod po slovenskih pragozdovih

Biotehniška fakulteta vabi na otvoritev razstave projekta Zvočni sprehod po slovenskih pragozdovih, ki ga je zasnoval dipl. biolog Blaž Režonja. Projekt na edinstven način združuje ekologijo, ekoakustiko, računalniško audio tehnologijo in umetnost ter razkriva nevidno – in predvsem neslišno – bogastvo slovenskih pragozdov.

Copy of GLAVNI

KDAJ in KJE: Otvoritev razstave s kratkim predavanjem in glasbenim programom bo potekala v petek, 16. maja 2025, ob 16.00 v predavalnici B5 na Oddelku za biologijo Biotehniške fakultete (Večna pot 111, Ljubljana).

Copy of IMG_2102

Blaž Režonja (Avtor: Matej Tomažin, CONA)

Zvočni posnetki, zajeti na 14 pragozdnih lokacijah po Sloveniji, obiskovalcem ponujajo vpogled v naravno zvočno krajino in opozarjajo na pomen ohranjanja tišine kot ene ključnih ekoloških in socialnih vlog gozda. S projektom se odpira razmislek o tem, kako sodobni svet vpliva na naravne habitate in kako pomembno je varovati našo naravno dediščino za prihodnje generacije.

Več o projektu si preberite Zunanja povezava na TUKAJ Odpira se v novem oknu.

Vljudno vabljeni na edinstveno zvočno izkušnjo!

Copy of IMG_2097Copy of IMG_2062

Blaž Režonja (Avtor: Matej Tomažin, CONA)